Gospelové melodie přinesly silný zážitek a pomohou k novému autu

  • 23. 10. 2013
Gospelové melodie přinesly silný zážitek a pomohou k novému autu
Radostné podzimní gospely hýbaly v sobotu 19. 10. 2013 Horním kostelem ČCE ve Vsetíně. Skvělí zpěváci spolu s kapelou nadchli příchozí posluchače, takže se společně zpívalo, tleskalo, luskalo i podupávalo. Výtěžek benefičního koncertu použije Diakonie Vsetín na zakoupení auta pro seniory s Alzheimerovou chorobou.

TISKOVÁ ZPRÁVA:

Vsetín, 21. 10. 2013

 

Gospelové melodie přinesly silný zážitek a pomohou k novému autu

 

Radostné podzimní gospely hýbaly v sobotu 19. 10. 2013 Horním kostelem ČCE ve Vsetíně. Skvělí zpěváci spolu s kapelou nadchli příchozí posluchače, takže se společně zpívalo, tleskalo, luskalo i podupávalo. Výtěžek benefičního koncertu použije Diakonie Vsetín na zakoupení auta pro seniory s Alzheimerovou chorobou. 

 

Na dvanáct gospelových melodií bylo připraveno pro dvě stovky posluchačů, kteří dorazili v sobotu 19. 10. 2013 do Horního kostela ČCE ve Vsetíně. Zpěváci ADD Gospelu přijeli ze dvou měst naší republiky - z Brna a Přerova, aby šířili gospel = dobrou zprávu. Temperamentní písně si brzy získaly nadšené publikum, které ocenilo zvlášť známou „Oh happy day“: „Tuto píseň jsme společně nacvičili nedávno a ve Vsetíně jsme ji zpívali jako premiéru“, přibližuje vedoucí souboru Viki Sklář a dodává „ nakonec se líbila tolik, že jsme ji dali jako přídavek v závěru koncertu. Byla tu skvělá atmosféra!“  

Benefiční koncert, jehož cílem bylo vybrat finanční prostředky na koupi nového auta pro seniory, kteří využívají služeb Denního stacionáře Diakonie, se skutečně vydařil: „Na vstupném se, spolu s finančními dary firem, vybralo 72.250 Kč. Máme tak dobrý základ na nové auto“, sdělila Jana Najtová z Diakonie Vsetín.

„Doba, ve které žijeme je uspěchaná a není peněz na rozhazování – to vše si uvědomuji a o to více si vážím všech lidí, kteří si v sobotu udělali čas, zakoupili ne levné vstupenky a tak přispěli na potřebnou a dobrou věc. Těším mě, že odcházeli po koncertu spokojení“, hodnotí ředitel Diakonie Vsetín Ing. Dan Žárský.

 

Partneři akce: EUROVAT – ASISTANCE spol. s.r.o., MARTEK MEDICAL a.s., OPEN RE-ECO s.r.o., Quantum solidum cz, s.r.o. Mediální partneři: OSA, Rádio Valašsko, TV Beskyd, Valašský deník, Vsetínské noviny.

 
 

PR kontakt: Marta Vodáková, 734 766 350, 571 420 617, vodakova.vsetin@diakonie.cz

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diakonie Českobratrské církve Evangelické - středisko Vsetín

je nestátní, nezisková organizace, která poskytuje rozsáhlou sociální pomoc seniorům a sociálně vyloučeným na Vsetínsku. Zaměstnává 60 stálých zaměstnanců.

Přehled služeb Diakonie Vsetín:

Služby pro seniory

* Domov pro seniory Vsetín Ohrada pro 32 stálých uživatelů a Odlehčovací služba pro přechodný pobyt

* Domov se zvláštním režimem Jabloňová pro 20 stálých uživatelů

* Denní stacionář ZAHRADA pro osoby starší 50 let s poruchami paměti

* Domácí péče - pečovatelská služba v domácnostech uživatelů

Služby pro sociálně vyloučené osoby

 * RUBIKON - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 6 do 26 let

 * MOZAIKA - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Podrobné informace na www.diakonievsetin.cz