Galerie v pohybu

  • 09. 11. 2017
Galerie v pohybu

V těchto podzimních dnech mají Brňané možnost spatřit v ulicích speciální galerijní tramvaj. 1. listopadu přebrala Galerie Ratolest pomyslnou štafetu v rámci projektu Dopravního podniku města Brna - Galerijní tramvaj. V té mohou cestující shlédnout netradiční výstavu uměleckých děl od autorů, kteří s charitativní Galerií Ratolest spolupracují. Reprodukce děl budou na brněnských tratích k vidění až do 30. listopadu 2017.

Vedle zpestření cesty tramvají je hlavním cílem představit široké veřejnosti charitativní projekt Galerii Ratolest, kterou provozuje nezisková organizace Ratolest Brno. Její hlavní myšlenkou je ´umění(m) pomáhat´ - tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů Ratolesti Brno.

 

„Cestující si mohou obrazy nejen prohlédnout, ale během své cesty zavítat také na naše nové webové stránky a pořídit sobě, či někomu blízkému dárek nebo si koupit některý z dalších předmětů s uměleckou tematikou,” dodává Radka Kšicová, koordinátorka Galerie Ratolest.

 

Galerie Ratolest je jedinečný projekt, který funguje dlouhodobě. Od roku 2008 spolupracuje s desítkami umělců, každý rok pořádá několik výstav, zapojuje se i do dalších regionálních a komunitních akcí.

 

Kontakt:

Mgr. Radka Kšicová, koordinátorka Galerie Ratolest, radka.ksicova@ratolest.cz, 731 500 050

Mgr. Veronika Křížková, PR a média, veronika.krizkova@ratolest.cz, 774 682 776

 

Projekt Galerie Ratolest je v roce 2017 realizován za finanční podpory statutárního města Brna.