Další část pomoci „stonožkových“ dětí směřuje do Bulharska

  • 25. 02. 2014
Další část pomoci „stonožkových“ dětí směřuje do Bulharska
Ministerstvo vnitra ČR připravilo ve spolupráci s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka pokračování materiální pomoci dětem syrských uprchlíků. Ve čtvrtek 27. února 2014 bude zástupcům Bulharského červeného kříže slavnostně předáno ošacení, které pro syrské děti v uprchlických táborech nasbíraly na přelomu roku české děti ze škol a dalších organizací spolupracujících s hnutím Stonožka.

Tisková zpráva Ministerstva vnitra

Praha 25. února 2014

 

Ministerstvo vnitra ČR připravilo ve spolupráci s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka pokračování materiální pomoci dětem syrských uprchlíků. Ve čtvrtek 27. února 2014 bude zástupcům Bulharského červeného kříže slavnostně předáno ošacení, které pro syrské děti v uprchlických táborech nasbíraly na přelomu roku české děti ze škol a dalších organizací spolupracujících s hnutím Stonožka.

 

Ze skladu Ministerstva vnitra ve Svojšicích u Kolína bude do Bulharska přepraveno více než 15 tun ošacení jako dar od českých „stonožkových“ dětí jejich vrstevníkům z občanskou válkou zmítané Sýrie. Přepravu kamiony zajišťuje ministerstvo ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS ČR, konvoj hasičů s materiální pomocí vyrazí ze Svojšic 25. února. Akce navazuje na lednovou cestu představitelů MV ČR a hnutí Stonožka do jordánského Ammánu, kde bylo zástupcům jordánských nevládních organizací předáno několik tun zimního oblečení pro děti v uprchlických táborech.

 

Slavnostní předání daru za účasti zakladatelky hnutí Na vlastních nohou – Stonožka paní Běly Jensen, představitelů MV ČR a českého zastupitelského úřadu v Bulharsku proběhne ve čtvrtek 27. února 2014 v centru Bulharského červeného kříže na sofijském předměstí Lozen. Bulharsko je jednou ze zemí, kam od počátku konfliktu v Sýrii směřují masivní vlny uprchlíků, a země se proto potýká s problémem, jak se o tisíce běženců postarat. Česká republika si plně uvědomuje, že konflikt v Sýrii dopadá ve velké míře i na státy, které těmto uprchlickým vlnám musí čelit, a proto již dříve vypomohla Bulharsku finančními prostředky ve výši 25 milionů korun určených k lepšímu vybavení uprchlických táborů a zlepšení životních podmínek samotných uprchlíků.

 

Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka, založené roku 1990 Češkou žijící v Norsku, paní Bělou Jensen, je humanitární a mírovou organizací, v níž děti pomáhají jiným dětem. V hnutí dnes pracují tisíce dětí a stovky učitelů nejen v českých školách, ale i na Slovensku, v Norsku a Kanadě. Hnutí dlouhodobě spolupracuje například s Armádou ČR, v minulosti již české „stonožkové“ děti pomáhaly například dětem v Kosovu, Iráku nebo Afghánistánu.

 
Pavel Novák

ředitel odboru tisku a public relations

Na reportáž o sbírce se můžete podívat zde: youtu.be/elb1yWZHcwA