Co s podzimními víkendy? Prožij je naplno v českých neziskovkách!

  • 28. 08. 2017
Co s podzimními víkendy? Prožij je naplno v českých neziskovkách!
Na období září až listopad jsme naplánovali 7 víkendových projektů na pomoc neziskovým organizacím. Opravdu je na co se těšit - od památek, přes ekocentrum až po buddhistickou společnost a na zajímavá místa po celé České republice.

Na období září až listopad jsme naplánovali 7 víkendových projektů na pomoc neziskovým organizacím. Opravdu je na co se těšit - od památek, přes ekocentrum až po buddhistickou společnost a na zajímavá místa po celé České republice.

Máš od ledna stále nějaká nesplněná novoroční předsevzetí? Možná šlo o poznávání nových lidi nebo se ti chtělo více cestovat, zkoušet nové věci a vystupovat ze své komfortní zóny, pomáhat ostatním a stát se součástí něčeho opravdu smysluplného...? Teď je před námi druhá polovina roku, nový start a šance se svými plány tentokrát vážně něco udělat! Pojeď na Víkendovku!

Tyhle akce se dají popsat několika slovy – cestování po Čechách, inspirativní lidé, zajímavé zážitky a manuální práce, co má smysl. Na víkend se vypravíš do neziskové organizace, která potřebuje pomoct, a na oplátku se naučíš něco zajímavého na workshopu, poznáš další kousek Čech a získáš jedinečné zážitky, a to navíc s novými přáteli! Při tom se seznámíš se zákulisím neziskovek všeho druhu (od hradů, ekocenter, farem, přes nízkoprahová zařízení až po komunitní domy). Víkendovka trvá od pátečního do nedělního večera a setkat se na ní můžeš s mezinárodní skupinou okolo12 dobrovolníků.

Lákají tě netradiční zážitky a navíc chceš využít svůj čas smysluplně? Vydej se na jednu z podzimních Víkendovek v českých neziskovkách, nebo se zapoj na jeden den v Praze.

9. září – Komunitní zahrada Kuchyňka v Praze – Chceš si vyzkoušet dobrovolnictví jenom na chvíli? Poznat nové lidi? Nemáš čas celý víkend, ale chceš pomoci dobré věci? Zapoj se na jeden den a přitom ochutnej plody (práce) z unikátní komunitní zahrady v centru Prahy.
(http://www.tamjdem.cz/na-divoke-plody-a-kompost-do-kumunitni-zahrady-v-praze)

15.-17. září – Vydej se do SOS dětské vesničky v Brně – I když nejsi Leonardo nebo Michelangelo, vydej se s námi vymalovat byty v SOS dětské vesničce! Zapojíš se tak do práce významné světové organizace, která podporuje pěstounské rodiny v jejich tolik potřebné práci.
(http://www.tamjdem.cz/samym-blahem-jednim-tahem-sos-vesnicku-maluju)

15.-17. září – Pro malé i velké do lesní školky Venku - Máš děti a chceš jim ukázat, že práce zadarmo není nadarmo? Tak přímo pro tebe jsme přichystali speciální Víkendovku pro rodiče s dětmi.
(http://www.tamjdem.cz/vikendovka-pro-rodice-a-deti)

22.-24. září – Zažij Buddhistickou kulturní společnost u Českých Budějovic – Pojeď do malé vesničky Vyhlídky, kde se nachází bývalé hospodářské stavení, přeměněné na centrum pro meditaci a studium buddhismu Diamantové cesty. Najdi s námi kousek klidu v uspěchaném světě, pracuj rukama a přitom si vyzkoušej, jak ti oooommm pomůže k vnitřní spokojenosti.
(http://www.tamjdem.cz/oommm-yj-okna-u-buddhistu)

6. – 8. října – Na Šternberský dvůr na Plzeňsku – Šternberský dvůr je domovem Černých baronů a místo, kde můžeš pomoct připravit slavnostní pochod. Vždycky tě zajímalo, jaké je to na šlechtickém dvoře po zavíračce! Tak to pojď zjistit!
(http://www.tamjdem.cz/priprav-prohlidkovou-trasu-pro-turisty-ve-sternberskem-dvore)

20.- 22. října – Zapoj se v ekocentru Švýcárna v Moravském krase – Pomoz dokončit dřevěnou stavbu lesního baru, prozkoumej místní jeskyně. Přitom můžeš zkusit improvizované divadlo, akrojógu nebo seberozvojové hry.
(http://www.tamjdem.cz/pomoz-dokoncit-lesni-samoobsluzny-bar-v-moravskem-krasu)

3.-5. listopadu – Zažij poutní vesnici Neratov na česko-polských hranicích – Pojeď do Neratova a poznej zákulisí největšího sociálního podniku v ČR! Dozvíš se o životě v bývalé poutní vesnici, která byla ve veliké míře ovlivněna druhou světovou válkou, socialistickou érou i současností.
(http://www.tamjdem.cz/pomozte-ozivit-vysidlenou-pohranicni-ves-neratov)


Na dobrovolnické Víkendovky na pomoc českým neziskovkám se můžeš přihlásit jednoduše on-line a nízký poplatek za akci navíc pokrývá dopravu na místo akce, ubytování a stravu.

Na setkání se těší, Tamjdem tým
Za Tamjdem, o.p.s. Tereza Hacová – koordinátorka Víkendovek