Letošní léto pořádáme pro vážně nemocní děti unikátní virtuální tábor v období 10. - 14. srpna 2020. Celý program bude probíhat přes videohovory platformy Zoom v dopoledních a odpoledních blocích (9:30 - 11:30 a 14:00 - 16:00). Náplní budou programy zaměřené na konkrétní aktivity. Dále pak programy plné her, hádanek a jiných společných aktivit. Každý účastník a dobrovolník zároveň obdrží "táborový balíček", který obsahuje vše potřebné k daným aktivitám. Pojďme společně vytvořit zážitky letního tábora, pro děti, které by se ho jinak nemohli účastnit!

 

Staňte se průvodcem skupinky dětí a podporujte je během celého tábora, veďte půlhodinové bloky zaměřené na reflexi a zároveň se zapojujte do všech programů. Nebo naopak buďte vedoucím jednoho z programů, který děti navštěvují. Ať už to bude program vyrábění, vědeckých experimentů, médií, fotografování, divadla či hudby - vyberte si sami, co je vaší vášní a dejte do toho kousek sebe! V termínu 1. - 2. srpna 2020 proběhne online školení pro všechny zapojené dobrovolníky. Popis jednotlivých rolí a minimálního časového zapojení naleznete níže.

 

???? V Bátor Tábor měníme životy dětí i našich dobrovolníků ✨

Pořádáme zážitkové programy pro vážně nemocné děti a jejich rodiny. Cílem našich programů je zmírnit duševní zátěž, která s vážnou nemocí souvisí. Letos se vzhledem k současné situaci zaměřujeme na virtuální programy.

???? Na jakém principu programy fungují?
Přinášíme zábavu a hry založené na principu pokoření výzvy a pocitu úspěchu. Snažíme se našim táborníkům dodat odvahu a uvědomi si, že jsou silnější, než si myslí. To jim poté pomůže překonávat všechny další překážky.

❤️ Koho hledáme? ❤️
Hledáme dobrovolníky, kteří...

... rádi tráví čas s dětmi a chtějí se věnovat volnočasovým aktivitám a hrám! - VEDOUCÍ SKUPINEK

Budou mít spolu s druhým vedoucím po celý týden na starost jednu ze skupin táborníku. Vedou ranní a večerní volný čas (povídání, reflektování). Dále se připojují s táborníky na programy, které jsou vedeny programovými vedoucími.
Časová dostupnost: Musí být přítomni po celou dobu tábora. Každý den mohou mít jednu hodinu volna a neúčastnit se jednoho z programů.

... věnují se nějaké aktivitě a chtějí vést program s ní spojenou! - PROGRAMOVÍ VEDOUCÍ

Vedou spolu s dalšími programovými vedoucími virtuální programy. Vedou buď dopolední nebo odpolední program. Dále jsou přiděleni k barevné skupině a účastní se ranních nebo večerních volnočasových programů (povídání, reflektování). Časová dostupnost: Každé ráno mezi 10:00 - 11:30 nebo každé odpoledne mezi 14:00 - 16:45.

... se chtějí zapojit, ale jejich časové možnosti jim to plně nedovolují! - DOBROVOLNÍK NA ZAVOLÁNÍ

Tito dobrovolníci se připojují pouze na specifické časy, aby vedli odpolední programy a diskuze nebo ranní či večerní volný čas. Časová dostupnost: Alespoň 3 programy během celého tábora.


???? Kdy a kde? ????

10. - 14. srpna 2020
Přes videohovory na platformě Zoom
v časech 09:30 - 11:30 a 14:00 - 16:00

???? Školení dobrovolníků proběhne

1. - 2. srpna 2020, také online :)

__________________________________________________

❗ Přihlas se do 24. července ❗

???? Registruj se tady*: https://volunteer.batortabor.hu/cs-CZ/

*Zakliknutí účastním se na této události neznamená přihlášení se na tábor. Pro přihlášení je třeba se registrovat a vyplnit přihlášku.

ℹ️ Více informací: https://www.batortabor.cz/volunteering
a https://www.facebook.com/events/274844270429669/

???? Pokud máte jakékoli otázky pište na: e.bochova@batortabor.cz

Autor

Nadační fond Nadace Bátor Tábor Česká republika

Jsme středoevropské centrum zážitkové terapie pro vážně nemocné děti. Náš tábor není letní tábor v klasickém slova smyslu. Stavíme děti mimo jejich komfortní zóny pomocí speciálních zážitků. Tím, že překonají své obavy, objevují svou připravenost čelit nejen výzvám spojeným s jejich dobrodružstvím, ale také jejich nemocí. Vyčarujeme úsměvy na jejich tvářích; dáváme jim sílu k jejich boji.