Staňte se dobrovolníkem

Staňte se dobrovolníkem

Praha, 21.-22.9.: Dobrovolnický program Amelie průběžně přijímá nové zájemce o spolupráci – i bez pejsků. Nejbližší školení dobrovolníků do nemocnic v Praze, Na Pleši, ale v Liberci nebo Hradci Králové proběhne v termínu 21. - 22. 9. 2023 v Praze. Pro více informací a kontakty navštivte naše stránky www.amelie-zs.cz/dp

„Všichni si chtěli podrbat“, aneb canisterapie s dobrovolníky Amelie Na Pleši

I takové dvojsmyslné věty lze najít v záznamech z návštěv dobrovolníků Amelie, kteří navštěvují onkologicky nemocné pacienty v Nemocnici Na Pleši. V loňském roce se totiž dobrovolnický tým Amelie rozrostl o několik čtyřnohých pomocníků, kteří chodí dělat radost jak pacientům, tak personálu.

„Do nemocnice za pacienty chodíme s psími holkami Saminkou a Geminkou od léta 2022, společnost nám dělá skvělá kolegyně - dobrovolnice Káťa. Naše práce dobrovolníka je občas náročná, občas smutná, ale taky veselá a naplňující. Když vidím úsměvy pacientů, vždy mě to ujistí, že tato práce stojí za to! A i kdyby byl jen jeden potěšený pacient, má to význam.“ říká dobrovolnice Martina a Káťa doplňuje: „Někdy chodíme i za sestřičkami, protože i ony si potřebují oddychnout od těžkostí dnů. A my jsme rády, že takto můžeme pomoci. Každé pomazlení vykouzlí úsměv na tváři všem v místnosti“.

Obě dobrovolnice pravidelně společně dojíždějí do Nemocnice Na Pleši, aby zde strávily hodinu až dvě, během kterých obejdou pokoje – někde stráví jen pár minut, jinde se „drbání“ rozvine v delší povídání o životě a všem možném.

Dobrovolnický program Amelie průběžně přijímá nové zájemce o spolupráci – i bez pejsků. Nejbližší školení dobrovolníků do nemocnic v Praze, Na Pleši, ale v Liberci nebo Hradci Králové proběhne v termínu 21. - 22. 9. 2023 v Praze. Pro více informací a kontakty navštivte naše stránky www.amelie-zs.cz/dp