Noc s hvězdami

Noc s hvězdami

Zahrádky, 6.8.: Letos se první srpnovou sobotu, a to je 6. 8. 2022 od 18.00 hodin, opět potkají zpěváci a muzikáloví herci na již legendárním benefičním koncertu Noc s hvězdami na zámku Zahrádky v libereckém kraji u města Česká Lípa a to již po čtyřiadvacáté.

V letošním roce nad koncertem převzali záštitu hejtman libereckého kraje Martin Půta, nová rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková,  ministr kultury Martin Baxa, starostka města Česká Lípa Jitka Volfová a starosta obce Zahrádky Ladislav Chvojka.

Zámek, který je od roku 1958 zapsaný na seznamu kulturních památek České republiky, bohužel v lednu 2003 vyhořel a tím pádem byl 11 let pro veřejnost uzavřen. A tak se interpreti snaží svými vystoupeními každoročně alespoň částečně opět přivést k životu tuto vyhořelou a zchátralou památku na severu Čech. „Je to fakt masakr, ale příští rok se snad dočkáme čtvrtstoletí této benefice“, řekl s potutelným úsměvem na tváři zpěvák a producent této akce v jedné osobě Martin France.

A tak letošní benefici přijedou podpořit svým vystoupením zpěvačka, muzikálová herečka, ale i spisovatelka Bára Basiková, která se sem vrací opravdu po dlouhé době, rocková diva a dnes už i legenda Marcela Březinová, která je daleko častější návštěvnicí této akce, už letitý itinerář, zpívající skladatel a v současné době i hitmaker na všemožných svatebních a narozeninových oslavách po České republice Jarek Šimek, vítěz 3. řady pěvecké televizní soutěže Superstar Zbyněk Drda, mladý muzikálový zpěvák, který na této akci zpíval ještě opravdu jako dítě, Tomáš Ringel, který už dospěl v mladého umělce, ale také začínající zpěvačka na poli české pop music, která si říká Lena White no a samozřejmě už po dvacáté čtvrté Martin France, který k tomuto kraji a Českolipsku už zkrátka tak nějak patří. Celým večerem bude už tradičně provázet moderátorka Michaela Doležalová.

Vstupenky je už teď možné zakoupit za 200 Kč přes Ticketlive a nebo v den konání koncertu přímo na místě. Všichni interpreti se už teď těší, že se diváků dostaví více, než v předchozích dvou covidových letech a že se tak budou moci potkat konečně bez respirátorů a covid testů a vidět se tak se svými starými známými a potkat nové známé a dát si tak konečně spolu pivo nebo sklenku vína a navzájem si vykouzlit úsměv na tvářích.