Miniveletrh sociálních služeb

Miniveletrh sociálních služeb

Český Těšín, 4.10.: Charita Český Těšín společně s pracovní skupinou „Senioři“ komunitního plánování města Český Těšín Vás srdečně zvou na Miniveletrh sociálních služeb spojený s konferencí na téma: „O seniorech a pro seniory“.

Nenechte si ujít prezentaci subjektů, které na území města Český Těšín zajišťují sociální služby pro seniory, osoby nemocné a se sníženou soběstačností. Na miniveletrhu si můžete vyzkoušet něco z první pomoci – dostupné bude např. cvičné AED a figurína Charlie, na kterém si můžete vyzkoušet Heimlichův manévr. Připravený bude i gerontooblek, který simuluje neduhy stáří – třas rukou, oční vady, bolesti zad, nohou apod. Poskytovatelé sociálních služeb si dále připravili ukázky polohování, k vyzkoušení budou i různé druhy kompenzačních pomůcek. Přítomná bude i mimo jiné tlumočnice znakového jazyka, která Vás může naučit pozdravy nebo pár základních znaků.
Současně s miniveletrhem bude probíhat konference, která je jedinečnou příležitosti potkat zajímavé osobnosti a dozvědět se něco nového.

Kulturní a společenské středisko "Střelnice" - Kass, 10-16h.

Zdroj: www.facebook.com/events/793090945946904/