Mezinárodního dne Aspergerova syndromu

Mezinárodního dne Aspergerova syndromu

Olomouc, 16.2.: Veřejné čtení z knihy "Johanka a čarodějnice" české autorky Věry Kociánové v podán Dominiky Hrazdílkové a Jany Drgové, hereček z Divadla Tramtarie. V pátek 16. února 2024 v době od 14:00 do 17:00 hodin bude pro Vás připravena prohlídka nově zrekonstruovaných prostor, ukázka odborné i populární literatury a beseda s odborníky o problematice autismu.

Akci pořádá Za sklem o. s. ve spolupráci s krajskými knihovnami a Platformou Naděje pro Autismus u příležitosti Mezinárodního dne Aspergerova syndromu, (18. únor). Od roku 2015 je tento den v České republice spojen s uctěním památky Viky, dívky s Aspergerovým syndromem, která se rozhodla odejít ze světa nepochopení.
Co je cílem?
Přiblížit široké laické i odborné veřejnosti prostřednictvím autentických zážitků specifika každodenního života lidí na spektru autismu. V čem spočívá "JINAKOST", jak jí a jim můžeme více porozumět. Ukázat, že lidé na spektru autismu mohou být a jsou plnohodnotnými členy společnosti. Inspirovat majoritní společnost k efektivnímu způsobu pomoci lidem na spektru autismu a jejich rodinám. Aspergerův syndrom - jedna z variant poruch autistického spektra (PAS) je diagnostikován častěji u chlapců, neznamená to však, že by se u dívek vyskytoval v menší míře, jen je hůře rozeznatelný. Přesné statistické údaje o prevalenci Aspergerova syndromu neexistují.
Na setkání s Vámi se těší
Za sklem o. s. - OLOMOUC

Zdroj: www.facebook.com/events/392366200133704/