O nás

Letokruh vznikl především proto, aby aktivizoval seniory a podporoval jejich občanskou angažovanost, zejména v oblasti dobrovolnictví.

Jak jistě víte, naše populace nezadržitelně stárne, bohužel však zatím tomuto tématu není věnováno dostatek pozornosti. V roce 2030 bude každý čtvrtý občan ČR starší 65 let. Nabízí se tedy otázka co s těmi seniory dělat? Nechat je sedět doma na gauči u televize nebo je zapojit opět do společnosti, aby ze sebe předávali své nabyté zkušenosti, svou energii, radost či jen prostou chuť někomu pomoci…. my jsme jednoznačně pro variantu č. 2!

Máme mnohaleté zkušenosti s prací se seniory dobrovolníky. Záme jejich potřeby a víme jak s touto cílovou skupinou pracovat. Rádi bychom byli organizací, která odhalí přání a požadavky dobrovolníka a najde mu vhodnou přijímající organizaci ve které by se mohl realizovat. Zároveň s ním i nadále pracuje-vzdělává ho a podporuje, aby pořád zůstával motivovaný pro svou práci.

V České republice zcela chybí program, který by při odchodu seniora do starobního důchodu ukázal, jaké jsou jeho další možnosti sebeuplatnění.

Rádi bychom dobrovolnictví povýšili na prestižnější úroveň, protože pomáhat si je normální a protože jak řekl Mahátma Ghándí: Dobrovolníci nejsou placení proto, že jsou bezcenní, ale právě proto, že jsou k nezaplacení.

Rádi bychom také vzdělávali přijímající organizace ve smyslu jak s dobrovolníky zacházet, aby zaměstnanci věděli, že dobrovolník tam není od toho, aby jim bral práci a stejně tak tam není od toho, aby se mu dala podřadná práce, kterou nikdo nechce dělat…

Jsme zároveň Regionálním dobrovolnickým centrem pro Hl. m. Prahu a Středočeský kraj.

Pomozte nám pomáhat dál....