O nás

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Onyx byla založena v roce 2007. Posláním organizace je ochrana přírody a krajiny a ekologická výchova. Členové ČSOP Onyx mají dlouholeté zkušenosti s řízením a realizací projektů v oblasti ochrany přírody a krajiny, trvale udržitelného rozvoje a ekologického vzdělávání, výchovy a osvěty.

S čím nám můžete pomoci

CHKO Pálava již několik let bojuje s invazní rostlinou boryt barvířský, která se likviduje ručním vytrháváním za pomocí dobrovolníků. Naše organizace ČSOP Onyx bude v příštích 6 letech v lokalitě Děvín pomáhat s ochranou přírody na základě projektu LIFE SouthMoravia

Bylo by fajn, kdyby se našla skupina (10-50 osob), která by mohla některé dopoledne koncem dubna - začátkem května (kdy rostlina kvete a je snadno k poznání a zároveň se ještě nevysemenila) pomoci.

Práce se předpokládá v pracovní dny v čase cca 9-13 h s pauzou na občerstvení, není to nijak namáhává práce (zvládnou to již děti od cca 10 let), rukavice a proškoleného vedoucího skupiny bychom zajistili. Na odpoledne pak nabízíme 1-2 hodinovou exkurzi po národní přírodní rezervaci Děvín-Kotel-Soutěska s odborným botanickým výkladem. 

Myslím, že by to mohla být fajn akce spojená třeba s teambuildingem v některém místním sklípku :) nebo prostě příjemně strávený den na Pálavě s dobrým pocitem z vykonané práce.

Více o "Borytobraní" naleznete zde: http://bit.do/BorytNaPalave