O nás

Ratolest Brno dává dětem šanci vyrůstat ve fungujících rodinách a mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem naší práce je prevence, s úspěchem řešíme příčiny problémů i jejich následky.

S čím nám můžete pomoci

  1. Nejrychlejší a nejpřímější pomocí je jednorázový nebo – ještě lépe  – pravidelný dar přes portál Darujme.cz na adrese www.darujme.cz/projekt/428. Finančně je možné podpořit naši práci také zasláním daru na náš účet 240 026 7002/2010. Vybrané finance používáme na nákup výtvarných a sportovních pomůcek či na aktivity rozvíjející sociální dovednosti.
  2. Zdarma je pomoc přes GIVT (givt.cz), který mění nákupy na internetu na dobré skutky. Jak to funguje? Nejprve zvolíte, komu chcete pomáhat a pak už nakupujete tak, jak jste zvyklí. Z každého vašeho nákupu pošle internetový obchod určité procento na vámi vybraný projekt jako poděkování a vy samozřejmě nezaplatíte nic navíc. Nainstalujte si Pomocníka (givt.cz/aplikace), díky kterému budete přes GIVT přispívat mnohem snáz a hlavně na to nikdy nezapomenete.
  3. Spojením příjemného s užitečným přes nákup uměleckého díla z naší Galerie Ratolest(www.galerieratolest.cz). Veškerý výtěžek z prodeje taktéž slouží na pomoc dětem, mládeži i celým rodinám.
  4. Další možností je partnerství s Ratolestí (vhodné zejména pro firmy). Aktuálně platné podmínky naleznete na www.ratolest.cz/typy-partnerstvi.
  5. Vždy oceníme i podporu věcnými dary. Aktuálně děti ocení laptopy a stolní počítače do učeben, barevnou tiskárnu, výtvarné potřeby (barvy, spreje, pastelky, štětce) či volné vstupenky do aquaparku, kina nebo do lanových center.
  6. Jako dobrovolník se můžete zapojit pravidelně i jednorázově. Hledáme lektory na doučování nebo kroužky (ale rádi přivítáme také odborníky z řad marketingových, PR nebo IT specialistů, kteří nám mohou pomoci svými zkušenostmi). Chce se vaše firma zapojit do firemního dobrovolnictví? I to je u nás možné.
  7. Napadá vás ještě jiný způsob, jak podpořit naši práci s ohroženými dětmi a mládeží? Napište nám!

I malý dar může mít obrovský dopad na život někoho jiného. Děkujeme. ♥