O nás

Ratolest Brno dává dětem šanci vyrůstat ve fungujících rodinách a mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem naší práce je prevence, s úspěchem řešíme příčiny problémů i jejich následky.

S čím nám můžete pomoci

  1. Nejrychlejší a nejpřímější pomocí je jednorázový nebo – ještě lépe  – pravidelný dar přes portál Darujme.cz na adrese www.darujme.cz/projekt/428. Finančně je možné podpořit naši práci také zasláním daru na náš účet 240 026 7002 / 2010. Abychom mohli dlouhodobě udržet kvalitu našich služeb a pomáhat i nadále stovkám ohrožených dětí, mladých lidí a jejich rodin, potřebujeme pravidelnou podporu našich partnerů a dárců. Vaše pomoc je pro nás důležitá.
  2. Zdarma je pomoc přes GIVT (givt.cz), který mění nákupy na internetu na dobré skutky. Z každého vašeho nákupu pošle internetový obchod určité procento na vámi vybraný projekt jako poděkování a vy samozřejmě nezaplatíte nic navíc. Nainstalujte si Pomocníka (givt.cz/aplikace), díky kterému budete přes GIVT přispívat mnohem snáz a hlavně na to nikdy nezapomenete.
  3. Spojením příjemného s užitečným přes nákup uměleckého díla z naší Galerie Ratolest(www.galerieratolest.cz). Veškerý výtěžek z prodeje taktéž slouží na pomoc dětem, mládeži i celým rodinám.
  4. Další možností je partnerství s Ratolestí (vhodné zejména pro firmy). Aktuálně platné podmínky naleznete na www.ratolest.cz/typy-partnerstvi.
  5. Vždy oceníme i podporu věcnými dary. Aktuálně děti ocení laptopy a stolní počítače do učeben, barevnou tiskárnu, výtvarné potřeby (barvy, spreje, pastelky, štětce) či volné vstupenky do aquaparku, kina nebo do lanových center.
  6. Jako dobrovolník se můžete zapojit pravidelně i jednorázově. Hledáme lektory na doučování nebo kroužky (ale rádi přivítáme také odborníky z řad marketingových, PR nebo IT specialistů, kteří nám mohou pomoci svými zkušenostmi). Chce se vaše firma zapojit do firemního dobrovolnictví? I to je u nás možné.
  7. Napadá vás ještě jiný způsob, jak podpořit naši práci s ohroženými dětmi a mládeží? Napište nám!

I malý dar může mít obrovský dopad na život někoho jiného. Děkujeme. ♥