Zajímá vás téma migrace a baví Vás poznávání lidí z celého světa? Lákalo by Vás plánování a organizace volnočasových akcí pro veřejnost – Čechy i cizince, kteří zde žijí? Přidejte se do Klubu ČEKUJ organizace META, o.p.s.

 

Klub ČEKUJ! je prostor pro společný volný čas, spolupráci a výměnu zkušeností. Pořádáme výlety, tematické večery a zveme zajímavé hosty. Ročně se koná okolo 10 akcí pro veřejnost, a to nejčastěji v Praze a blízkém okolí.

 

 

Mezinárodní dobrovolnický tým Klubu se během roku schází ke společnému plánování akcí pro veřejnost a neformálnímu setkávání s dobrovolníky, kteří v naší organizaci doučují. Jako dobrovolníci Klubu ČEKUJ! poznáte zajímavé lidi z Čech i ze světa, budete mít možnost představit cizincům českou kulturu jinak, procvičíte si svoje organizační dovednosti a propagační schopnosti, dozvíte se i něco zajímavého o české kultuře, tradicích a historii.

 

 

S čím konkrétně jako dobrovolníci pomůžete? S plánováním a realizací okolo 10 akcí pro veřejnost ročně, s propagací těchto akcí, pomůžete cizincům lépe porozumět české kultuře a orientovat se v českém prostředí, propojíte Čechy a cizince a naopak a umožníte překonávání jazykových a kulturních bariér.

 

Chcete se zapojit? Vyplňte nezávazně formulář pro zájemce a ozve se Vám koordinátorka dobrovolníků Markétu Votavová. Pro více informací pište nebo zavolejte (votavova@meta-ops.cz, +420 775 290 158). Podrobnější informace najdete také na webu METY.


V METĚ, o.p.s. Vám nabízíme zázemí a podporu zavedené neziskovky, dohodu o dobrovolnické činnosti, pojištění, školení, supervize, sdílení, osobní rozvoj a propojení s lidmi z různých koutů světa.

A co spolupráci s námi říkají dobrovolníci? „Pomoc v Klubu Čekuj! mi přináší možnost neustále poznávat nejen českou kulturu, ale i lidi z celého světa a společné jít k pochopení české kultury. Kromě toho je tu prostor pro realizaci vlastních nápadů a organizačních schopností." Vilena


Těšíme se na Vás.

Autor

META, o.p.s.

Posláním naší společnosti je aktivně přispívat k nastavování a zkvalitňování podmínek podporujících rovné příležitosti migrantů, a to především v oblasti vzdělávání, kterou vnímáme, jako důležitou součást úspěšného začleňování se do společnosti. Cizincům nabízíme poradenství, organizujeme jazykové kurzy češtiny a díky dobrovolníkům i doučování. Nabízíme také podporu pedagogům a školám, pokud řeší specifické potřeby žáků s odlišným mateřským jazykem. Vycházíme z přesvědčení, že vzdělaní lidé jsou pro společnost přínosem, ať už pocházejí odkudkoliv.