ŽIVOT V KUFŘÍKU hledá možnost pronájmu menší kanceláře. Hledáme samostatnou kancelář, ale budeme také rádi, když si nás někdo vezme pod svá křídla a pronajme nám i pouze místnost :o).   Náš projekt je závislý pouze na pomoci malých finančních sponzorů a rádi bychom se případně domluvili na přijatelné snížené částce nájmu pro obě strany nejlépe však charitativně.  

Autor

Nadační fond La Vida Loca

Ne každý vyrůstá ve své původní rodině. Až 500 dětí každý rok opouští porodnici bez své biologické matky a k pěstounům, adoptivním rodičům nebo do kojeneckého ústavu si nese jen propouštěcí zprávu z porodnice. Nedozví se z ní ale, jak přišlo na svět, jak vypadalo, ani kdo ho choval v náručí místo maminky.

Tato skutečnost vedla v roce 2015 ke vzniku Nadačního fondu La Vida Loca. Jedním z hlavních iniciátorů a tvůrcem myšlenky byla vrchní sestra FNKV Michaela Chmelařová, která se snažila ze své vlastní vůle schraňovat první vzpomínky dětem, které neznaly svojí biologickou matku a na svět přišly bez ochranných křídel rodiny a rodinného zázemí. Martina Opava s Ivou Říhovou myšlenka a snaha Michaely Chmelařové natolik oslovila, že projektu „vdechly život“, daly mu jméno a konkrétní podobu.

Projekt Život v kufříku postupně zapojuje porodnice z celé České republiky a spolu se zdravotníky plní dětem kufříky prvními drobnostmi, které doprovázejí každé miminko po narození. V kufříku tak nesmí chybět např. porodní náramek, fotografie, první dudlík, oblečky nebo hračka, kterou uháčkovala jedna z dobrovolnic a spoustou osobních předmětů a vzkazů od dětí, zdravotních sester a dobrovolníků.  V Životu v kufříku jsou nyní s námi lékaři a zdravotní sestry ve 44 porodnicích po celé zemi, připojili se postupně pěstouni a adoptivní rodiny, ochotní dobrovolníci a sponzoři. 

Málokdo si dovede představit, jak těžké je pro děti vyrovnat se v dospívání s tím, že je matka po porodu odložila. Cítí se nechtěné, nevědí nic o začátku svého života, nemohou srovnávat svou podobu s vlastními dětmi a prožívat pocit rodinné sounáležitosti. Život v kufříku jim dává vědět, že i tyto děti byly milovány, s láskou chovány sestřičkami, opečovávány lékaři, že jim babičky v domovech pro seniory ručně vyrobily hračky a myslely na ně. Kufřík nese jasnou zprávu:  

Všichni věříme, že každé dítě má právo znát svůj příběh!