Zajímá Vás téma migrace a chcete pomoci dětem cizinců se školou a domácími úkoly z češtiny, fyziky, matematiky a jiných předmětů? Máte hodinu času týdně? Zapojte se do práce METY, o.p.s.

Dobrovolnické doučování je pro žáky cizince obrovská pomoc, bez které by jen obtížně zvládali školu a nebo příjímačky v pro ně cizím českém jazyce.

Jako dobrovolníci METY, o.p.s. podpoříte konkrétní děti ve zvládání školy a překonávání nejen jazykových bariér. Navíc je doučování dětí cizinců výzva, zábava i radost zároveň.

S čím konkrétně pomůžete? S doučování nejčastěji češtiny, ale i předmětů jako je fyzika, matematika, čtení nebo psaní, se psaním domácích úkolů, s orientací v české škole a se zvládáním školních povinností.

Chcete se zapojit? Vyplňte nezávazně formulář pro zájemce a ozve se Vám koordinátorka dobrovolníků Markétu Votavová. Pro více informací pište nebo zavolejte (votavova@meta-ops.cz, +420 775 290 158). Podrobnější informace najdete také na webu METY.

V METĚ, o.p.s. Vám nabízíme zázemí a podporu zavedené neziskovky, dohodu o dobrovolnické činnosti, pojištění, školení, supervize, sdílení, osobní rozvoj a propojení s lidmi z různých koutů světa.

A co o spolupráci s námi říkají dobrovolníci? "Nejvíce se mi líbí, že pomáhám lidem, kteří to potřebují a vždy odcházím s pozitivní náladou a spoustou energie. Líbí se mi hlavně to, že mě to baví a učím se díky doučování i spoustě nového." Markéta

Těšíme se na Vás.

 

 

Autor

META, o.p.s.

Posláním naší společnosti je aktivně přispívat k nastavování a zkvalitňování podmínek podporujících rovné příležitosti migrantů, a to především v oblasti vzdělávání, kterou vnímáme, jako důležitou součást úspěšného začleňování se do společnosti. Cizincům nabízíme poradenství, organizujeme jazykové kurzy češtiny a díky dobrovolníkům i doučování. Nabízíme také podporu pedagogům a školám, pokud řeší specifické potřeby žáků s odlišným mateřským jazykem. Vycházíme z přesvědčení, že vzdělaní lidé jsou pro společnost přínosem, ať už pocházejí odkudkoliv.