ZAŽIJ VÍKEND V KLÁŠTEŘE PORTA COELI

ZAŽIJ VÍKEND V KLÁŠTEŘE PORTA COELI

Už jsi někdy strávil/a noc v klášteře, jehož historie se píše už od 13. století? Chtěl/a by ses procházet po bývalých ovocných sadech a zahradách, poznat historii jednoho magického místa a prožít víkend v překrásném prostředí obce Předklášteří? Staň se dobrovolníkem a všechny tyto přání se ti mohou splnit na víkendovce v Porta Coeli!

Podívej se, jak jsme v roce 2020 zpřístupňovali starý sklep nebo na poslední akci roku 2021 plnou listí.

CO BUDEME DĚLAT?

To, co bude zrovna nejvíce potřeba. Do konce května je ještě daleko, a tak přesnou náplň práce teprve upřesníme.

Bude to ale práce na čerstvém vzduchu – v jablečných sadech nebo klášterní zahradě. Už teď také víme, že pracovat budeme pouze v sobotu.
Neděle je v klášteře den odpočinku a platí zákaz braní všech motyk, lopat a hrábí do rukou!

DOPROVODNÝ PROGRAM

Víkendovka rozhodně nebude jen o práci. Dozvíš se o historii cisterciáckého kláštera Porta coeli, podíváš se i do jeho prostor a určitě tě nemine ani návštěva klášterního pivovaru či kavárny. Navíc tě v sobotu čeká veliký zážitek v podobě MUZEJNÍ NOCI, a to znamená speciální příležitost zažít místní kostel v noci.
V neděli se pak společně vydáme na výlet do okolí.

Veškeré podrobnosti se dozvíš zde. 

Tamjdem, o.p.s.

PROPOJUJEME VÁS S NEZISKOVÝMI ORGANIZACEMI...   Přinášíme Vám příležitost osobně se podílet na rozvoji různorodých českých i zahraničních neziskových organizací. Vedle samotné manuální výpomoci (jako jsou např. drobné rekonstrukce, skládání dříví, natírání, stavba plotu, zahradničení...) nabízí tyto projekty možnost poznat funkci, smysl a cíle různě zaměřených organizací, něco nového se naučit a poznat nové lidi - Čechy i cizince. Téměř behem celého roku, na jaře a na podzim, se můžete zapojit do VÍKENDOVEK = víkendové expedice skupiny dobrovolníků na pomoc neziskovkám po celé ČR. A zejména v letních měsících se pak můžete vydat na až dvoutýdenní mezinárodní WORKCAMPY, a to buď zde v ČR nebo daleko ve světě. ... PRÁCE ZADARMO NENÍ NADARMO!


Čím nám můžete pomoci?

Dobrovolníci s Tamjdemem mění svět různorodých českých neziskových organizací - od integraci znevýhodněných skupin, přes ekologii pro opravu památek. Jako dobrovolník s námi můžete pomoci např. se skládáním dříví, hrabáním listí, stavbou plotu, bouráním zdí, dojením koz i opravou nábytku... Dobrovolníky vysíláme i do světa. Naše projekty nejsou jen o práci! Během akce se také blíže seznámíte s prací dané organizace, s jejími cíli i sny a poznáte nové přátele.


Stránky organizace »

E-mail organizace »