Workshop Ponožky bez domova - vánoční speciál pro lidi v nouzi

Workshop Ponožky bez domova - vánoční speciál pro lidi v nouzi

Praha, 7.12.: Tradiční předvánoční workshop pletení je tu! A letos díky spolupráci s Armádou spásy získává ještě další hřejivý rozměr.

Přijďte se naučit plést ponožky a další hřejivé doplňky jako jsou čelenky, šály nebo návleky. Naučí vás to pletařky z projektu Ponožky od babičky. Jako bonus se na vás těší i designérka HANA FRISONSOVA, se kterou se můžete pustit do háčkování. Naučíte se základy pletení a háčkování, ale i speciální finesy. Workshop je určen všem – ženám a mužům všech věkových a dovednostních kategorií.
V rámci workshopu bude Armádě spásy předána první várka ponožek bez domova. Ponožky bez domova jsou společný vánoční projekt Elpidy a Armády spásy, který se zrodil v hlavách Brona Hilliova a Lucie Stejskalové. Jeho cílem je zahřát na nohou (i na srdci) lidi bez domova – kdokoli si totiž ponožky koupí, může je věnovat člověku v nouzi, a zahřát ho tak nejen na nohou, ale i na srdci. https://shop.elpida.cz/Ponozky-bez-domova/
Foyer Studio Hrdinů v Praze na Letné, v pátek 7. 12. odpoledne od 13 do 18 hodin. Vstup je volný.
Vedle setkání s tradiční ruční technikou je workshop příležitostí k recyklaci a sběru vlny. Pokud vám doma zabírají místo nevyužitá klubíčka, můžete je na workshopu předat do nových rukou.
Událost pořádá obecně prospěšná společnost Elpida ve spolupráci s novinářkou Veronika Ruppert z Radio Wave & Modeschau radio show. Jde už o pátý společný workshop pro širokou veřejnost, který spojuje generace nad tradiční ruční prací a mladým autorským designem.

Zdroj: www.facebook.com/events/2284431515120763/