V SOBOTU DO FARSKÉ ZAHRADY, V NEDĚLI NA VÝLET

V SOBOTU DO FARSKÉ ZAHRADY, V NEDĚLI NA VÝLET

Letos poprvé vyrazíme na pomoc Moravičanskému okrašlovacímu spolku.

Lidé, kteří za spolkem stojí, prosazují otevřenost a participaci na veřejném prostoru, a proto mimo jiné obnovují starou Farskou zahradu, kterou chtějí letos otevřít veřejnosti. Na zahradě je práce po celý rok a hlavním úkolem, který je letos čeká, je připravit prostor pro chov zvířat (ovečky, včely, slepice,..).

Během Víkendovky se toho spoustu dozvíš, čeká tě práce na čerstvém vzduchu a v neděli místo práce…veliký výlet!

CO BUDEME DĚLAT?

Červen je daleko a přesnou náplň práce zatím nevíme.

Můžeme sklízet seno po senoseči, pečovat o vysazené keře a stromy nebo připravovat materiál na stavbu dřevěných ohrad pro zvířata. Aby se zahrada mohla na podzim otevřít, čeká okrašlovací spolek spousta práce.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Víkendovka rozhodně nebude jen o práci.
Dozvíš se, jak se dá efektivně pěstovat ovoce a zelenina nebo jak nachystat zázemí pro chov zvířat. Pokud tě zajímá permakulturní zahradničení, určitě si přijdeš na své!
A pokud jen potřebuješ odpočinek od každodenního shonu, užiješ si čerstvý vzduch, přátelskou atmosféru, táborák a nedělní výlet….protože v NĚDĚLI NEPRACUJEME.
Čeká nás výlet k překrásném Moravičanskému jezeru, do CHKO Litovelské Pomoraví nebo do Olomouce na něco dobrého!

Zapoj se jako dobrovolník:

Veškeré podrovnosti se dozvíš zde.

Tamjdem

 

Tamjdem, o.p.s.

PROPOJUJEME VÁS S NEZISKOVÝMI ORGANIZACEMI...   Přinášíme Vám příležitost osobně se podílet na rozvoji různorodých českých i zahraničních neziskových organizací. Vedle samotné manuální výpomoci (jako jsou např. drobné rekonstrukce, skládání dříví, natírání, stavba plotu, zahradničení...) nabízí tyto projekty možnost poznat funkci, smysl a cíle různě zaměřených organizací, něco nového se naučit a poznat nové lidi - Čechy i cizince. Téměř behem celého roku, na jaře a na podzim, se můžete zapojit do VÍKENDOVEK = víkendové expedice skupiny dobrovolníků na pomoc neziskovkám po celé ČR. A zejména v letních měsících se pak můžete vydat na až dvoutýdenní mezinárodní WORKCAMPY, a to buď zde v ČR nebo daleko ve světě. ... PRÁCE ZADARMO NENÍ NADARMO!


Čím nám můžete pomoci?

Dobrovolníci s Tamjdemem mění svět různorodých českých neziskových organizací - od integraci znevýhodněných skupin, přes ekologii pro opravu památek. Jako dobrovolník s námi můžete pomoci např. se skládáním dříví, hrabáním listí, stavbou plotu, bouráním zdí, dojením koz i opravou nábytku... Dobrovolníky vysíláme i do světa. Naše projekty nejsou jen o práci! Během akce se také blíže seznámíte s prací dané organizace, s jejími cíli i sny a poznáte nové přátele.


Stránky organizace »

E-mail organizace »