Sportovní den (nejen) pro klienty

Sportovní den (nejen) pro klienty

Kylešovice, 18.9.: Sportovní den (nejen) pro klienty, propojující svět zdravých a handicapovaných lidí, je už každoročnírodinné dopoledne, plné zábavy a netradičních sportovních disciplín. Charita Opava ho s Okresním fotbalovým svazem letos připravila na sobotu 18. září.

Na kylešovickém fotbalovém hřišti proběhnou od 9 do 13 hodin nezvyklé sportovní disciplíny, jako je například jízda na invalidním vozíku, hra šupec, zvuková střelba, jízda na dvoukole, fotbalový slalom nebo speciální ruské kuželky.
Každý, kdo je úspěšně zvládne, dostane kromě diplomu i originální medaili. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení, malý koncert nevidomé obyvatelky Domu sv. Cyrila a Metoděje Ivety Dunkové, masírování krku maséry Wellness centra Charity Opava, vystoupení mažoretkové skupiny Banimo a další aktivity.
Výtěžek Sportovního dne je znovu určený pro charitní mobilní hospic Pokojný přístav, který je na Opavsku velmi vyhledávaná a klienty oceňovaná terénní služba opavské Charity, určená vážně nemocným lidem v závěru jejich života.
Zdroj: https://opavsky.denik.cz/zpravy_region/beneficni-akce-opavske-charity-v-kylesovicich-uvidite-nezvykle-discipliny-202109.html