Sparta vzdává hold 2021

Sparta vzdává hold 2021

Online, 25.2.: Bude to zápas, na který se dostane kterýkoli fanoušek. Sparta vzdá hold 25. února v utkání proti Litvínovu opravdu netradičně – virtuálně!

V minulosti pomohl pražský klub nadacím složek Integrovaného záchranného systému. Pro letošní ročník se zúčastněné složky, které už rok každý den pomáhají v boji proti koronaviru, rozhodly spolu se Spartou podpořit dva domácí hospice zajišťující důstojný konec života.
Projekt Sparta vzdává hold za dvanáct let své existence dokázal získat přes 2,57 milionu korun, které putovaly na konta Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

„Během pandemie koronaviru jsme se setkali s obrovskou vlnou solidarity. I proto jsme rozhodli, že se vzdáme letošního výtěžku z projektu Sparta vzdává hold a věnujeme jej na oblast, která je v lidském životě ohromně důležitá. Shodli jsme se na tom, že vybranými penězi podpoříme centra paliativní péče,“ uvádí zástupci Armády ČR, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR. Výtěžek ze vstupného a dražby speciálních dresů poputuje na konto dvou hospiců – pražského Cesta domů a Nablízku v Lysé nad Labem.
Paliativní péče se věnuje pacientům s nevyléčitelnými chorobami v pokročilém nebo terminálním stadiu života. Jejím cílem je zmírnit bolest a další strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým.

Podpořit dobrou věc mohou fanoušci prostřednictvím dvou druhů virtuálních vstupenek za 90 Kč a 290 Kč, které si budou moct zakoupit prostřednictvím sítí Ticketportal a Ticketmaster. Zakoupením obou typů vstupenek získají fanoušci možnost sledování zápasu na O2 TV Sport. Kód je nutné uplatnit do 28. února 2021.

Zdroj: www.hcsparta.cz/zobraz.asp