Šlechtická sídla pro Cestu domů

Šlechtická sídla pro Cestu domů

Kost, 30.7.: „V letošním roce jsem se rozhodla představit a podpořit na všech třech večerech mobilní hospic Cesta domů. Šlechtická sídla tak mají dva druhy vstupného. Základní a VIP vstupné. Zakoupením VIP vstupenky hosté podpoří částkou 500 Kč zmíněný mobilní hospic, dále pak jako poděkování dostanou u vchodu malý dárek a mají rezervované místo v sále,“ vysvětluje pořadatelka Jitka Bláhová.

Putování bude zahájeno 18. června na zámku Chyše u rodiny Lažanských, kde vystoupí charismatická dáma Dáša Zázvůrková, v jejímž podání zazní známé šansony Hany Hegerové. Druhé setkání proběhne 30. července, a to na hradě Kost, který patří rodině Kinský dal Borgo. Na tomto večeru si návštěvníci užijí hudební vystoupení nového seskupení Spirituál kvartet. Třetí a poslední zámecký večer hosté 20. srpna navštíví zámek Nové Hrady u Litomyšle, který vlastní manželé Kučerovi. Závěrečný večer bude patřit klasické hudbě. Vystoupí pan Jaroslav Svěcený, který po skončení hudební části zájemcům představí několikery unikátní housle z dílny starých italských mistrů ze 16. století.

Šlechtická sídla v souznění… si kladou za cíl nabídnout návštěvu hradů a zámků z jiné perspektivy. Večery jsou koncipovány jako společenská setkání za účasti majitelů panství, kteří hostům zprostředkují zajímavosti o svém rodu a historii objektu při číši kvalitního vína a večer završí komentovanou prohlídkou. Součástí zhruba tříhodinového programu je pokaždé hudební vystoupení v podobě koncertu či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů. Projekt je pokaždé neodmyslitelně spojen s nějakou beneficí.

Zdroj: www.facebook.com/photo, www.mistnikultura.cz/slechticka-sidla-v-souzneni-lakaji-na-putovani-po-hradech-a-zamcich-s-dasou-zazvurkovou-spiritual