Praha zve na Týden pěstounství

Praha zve na Týden pěstounství

Praha, 10.-16.6.: Tato akce je oslavou rodin starajících se o děti, které nemohou vyrůstat se svými rodiči. Je zároveň příležitostí, jak k myšlence pěstounství motivovat a přivést další zájemce.

Těšit se můžete na semináře, diskuse s odborníky a se samotnými pěstouny, na výstavy, promítání dokumentárních filmů s tematikou náhradní rodinné péče nebo na volnočasový program vhodný i pro děti.
Na území Městské části Praha 2 se konají hned dvě akce. V pondělí 10. června otevře nezisková organizace Letní dům dveře do výtvarného ateliéru. Vyzkoušejte si, jak arteterapie pomáhá v pěstounských rodinách. Zeptejte se na otázky k náhradní rodinné péči.
V úterý 11. června naváže organizace Barevný svět dětí akcí „V BSD máme otevřeno!“. Dozvíte se, co obnáší být v Praze pěstounem, jak funguje doprovázející organizace pro pěstouny a co nabízí rodinám za služby. Těšit se můžete také na promítání krátkých filmů ze série Rodiče napořád a na tvůrčí dílny pro děti.
Všechny akce Týdne pěstounství Praha jsou zdarma. Podrobný program akce na www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/zivot_v_praze/zdravotni_a_socialni_oblast/tyden_pestounstvi

Zdroj: www.facebook.com/events/549892992202830/