Práce se vztekem u dětí a dospívajících

Práce se vztekem u dětí a dospívajících

Brno, 25.5.: Hněv a vztek jsou emoce, které nejsou v naší společnosti populární a přijímané. Každý člověk svoje naštvání projevuje jiným způsobem, ne všechny jsou však přijatelné pro okolí a některé způsoby jsou až rizikové. Stává se také, že svůj vztek potlačujeme. To se pak může projevovat v našem chování nebo náladě. Ač je vztek přirozená emoce, její zvládání může být náročné pro všechny zúčastněné strany.

Workshop nabízí vhled do problematiky práce se vztekem u dětí a dospívajících ve věku 9–18 let. Ukáže jak přistupovat k dítěti při aktuálním konfliktu, jak podpořit vyjádření vzteku zdravým způsobem a jak pracovat na zvládání této emoce dlouhodobě.
Je určen rodičům, studentům i ostatním, kteří chtějí získat nové informace a zkušenosti z oblasti práce s emocemi u dětí a dospívajících. Maximální kapacita je 12 lidí.
Co můžete od workshopu čekat:
Informace o tom, co může naštvání předcházet a jak se vztek vyvíjí. Jakým způsobem je možné přistupovat k dítěti, které má vztek tak, abyste nepotlačili sami své emoce a zároveň poskytli dítěti bezpečný prostor. Diskuze a praktické aktivity, kde bude možné si některé techniky vyzkoušet a dále rozvíjet své dovednosti.
Kdy a kde?
25. 5. 2022 v čase 15:30–18:30 hod
Ratolest Brno, třída Kpt. Jaroše 7b, 602 00 Brno – Černá Pole
Cena
400 Kč / osoba
Platba předem na účet (slouží jako potvrzení registrace).
Registrujte se na workshop zde: https://www.ratolest.cz/registrace-ws-vztek.
Workshop pořádá organizace Ratolest Brno. Již víc než 26 let funguje v Brně a jeho nejbližším okolí a poskytuje dětem, mladým lidem i celým rodinám v obtížné životní situaci sociální a preventivní služby.
www.ratolest.cz

Zdroj: www.facebook.com/events/361485299361511/