Pečení pro lidi bez domova 2018

Pečení pro lidi bez domova 2018

Praha, 10.-15.12.: Chcete udělat na Vánoce radost lidem, kteří si těžko upečou cukroví, protože prostě nemají kde? Přidat můžete i nějaké ty praktické dárky.

Na jednom místě se shromáždí cukroví, které napekli pořadatelé se skupinkou kamarádů. K tomu se přidá vše, co donesete vy a rozdělí se do krabiček. Ty pak budou předány organizacím, které zajišťují terénní program pro lidi bez domova, a které jim krabičky předají. Část je určena také na pohoštění lidí bez domova přímo v denních centrech. Dárky se rozdělí podle množství pro jednotlivé organizace. V sobotu 15.12. se vše začne předávat charitám, přímo k lidem se cukroví dostane v předvánočním týdnu.

Pokud se rozhodnete zapojit, napište do messengeru stránky. Domluvíte se, kolik přibližně jakého cukroví zvládnete upéct, jestli přinesete také dárky a jak se vše předá. Pokud můžete, pečte tyto druhy: kokosky, linecké, vosí hnízda kokosové/kakaové pusinky, perníčky a vanilkové rohlíčky.

Můžete si s přáteli domluvit větší skupinu na pečení, je to legrace, vyzkoušeno. Budete jen potřebovat více místa a svařáku. :-)

A co dárky? Největší radost udělá lidem to, co vám nejmenší, tudíž věci jako ponožky, kosmetika, termo vložky do bot, rukavice a šály, vitamíny, dobré čaje, káva, sladkosti. Dárky označte na obalu tak, abychom bylo poznat, co je pro dámy (srdíčko) a co pro pány (stromeček). Můžete přidat osobní přání nebo pozdrav. Dávejte do dárků pouze nové věci. Balení je nepovinné, organizátoři to rádi zabalí za vás.

Sběrné místo pro dárky a cukroví je k dispozici od 10. do 15.12. na Vinohradské 22 ve firmě Mustard. Každý všední den od 8 do 18:30. Stačí zazvonit na zvonek "mustard", říct, že nesete cukroví a v prvním patře předat. Jako poděkování dostanete mouku na další pečení :-). Předání lze domluvit také na Andělu, Stodůlkách a Václavském náměstí, ale bez mouky, blbě se s ní běhá po městě.

Vloni organizátoři předali 600 krabiček s cukrovím a několik stovek dárků klientům Naděje, Armády spásy, Domu u Libuše, komunitního centra Křižovatka, Jako doma a organizaci K srdci klíč. Letos je navíc domluveno rozšíření pomoci dalším pobočkám Naděje.

 

Zdroj: www.facebook.com/events/542635022830871/