Helping is Progressive Vol. 2

Helping is Progressive Vol. 2

Praha, 13.5.: V pondělí 13. 5. se uskuteční v prostor39 benefiční koncert na podporu obecně prospěšné společnosti PROGRESSIVE ops.

 

Progressive, o.p.s. je nestátní nezisková organizace, která reaguje pružně a adekvátně na potřeby současné společnosti. Již od svého vzniku se organizace zaměřuje na specifickou protidrogovou prevenci, především na harm reduction programy. Mezi hlavní cíle organizace patří prevence HIV/AIDS, ochrana veřejného zdraví a poskytování odborného poradenství v oblasti závislostí.
Na koncertě bude možné zakoupit limitovanou edici plátěných tašek se sítotiskovým potiskem „HELPING IS PROGRESSIVE“ od Honza Moucha, který se společně s Marcelem Bazanim postaral i o celý vizuál. Výtěžek podpoří rozvoj služeb Progressive, o.p.s. a umožní tak efektivnější práci s osobami, které jsou závislé na návykových látkách.

Během koncertu bude možné podpořit také neziskovou organizaci Jako doma, jejichž skvělá Jídelna Kuchařek bez domova připraví pro návštěvníky občerstvení.

Na místě bude uspořádána také sbírka oblečení, kterou bude zajišťovat firma Potex.cz , se kterou dlouhodobě Progressive, o.p.s. spolupracuje. Firma Potex je ekologicko-charitativní projekt, který spočívá ve sběru, redistribuci a následném zpracování použitého textilu.

V neposlední řadě bude přítomen i prodejní stánek sociálního podniku Comeback charity shop, který se zaměřuje na zaměstnávání lidí se zkušeností se závislostí.

Vystoupí:
POVODÍ OHŘE
https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/povod-oh-e

SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ
https://severninastupiste.bandcamp.com/releases

KDY: Pondělí 13. 5. 2019
KDE: Prostor 39 (Řehořova 33/39, Praha 3)
START: 19:00
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Více info na: https://www.progressive-os.cz/
https://www.instagram.com/marcelo_bazani/
https://www.instagram.com/honza.moucha/
https://www.potex.cz/
http://jakodoma.org/

Zdroj: www.facebook.com/events/820508811648063/