Dětský den s NF Šestý smysl a Real Top Praha

Dětský den s NF Šestý smysl a Real Top Praha

Praha, 19.5.: Od 13 hod bude pro děti přichystáno spousta zábavy- šermířská show a rytířské městečko, klauni, malování na obličej, skákací hrady, slackline, fotbal v zorbovacích koulích a další skvělá zábava. Od 17 hod bude probíhat fotbalový turnaj známých osobností z Real Top Praha vs. Nf Šestý smysl.

VSTUP DOBROVOLNÝ, vše v areálu ČZU Kamýcká 129, Suchdol
Z výtěžku akce bude zakoupeno speciální chodítko pro Amálku D.

Amálka je křehká dvouletá panenka, které bylo hned po jejím narození diagnostikováno poměrně vzácné a zrádné genetické onemocnění - osteogenesis imperfekta. Jde o onemocnění, jehož základním projevem je vysoká křehkost kostí, která vede k opakovaným četným zlomeninám.
Úplně první zlomenina, ke které došlo ještě před Amálčiným příchodem na svět, způsobila, že Amálka má jednu nožičku o zhruba deset centimetrů kratší, než druhou. Dalších deset zlomenin i přes veškerou maminčinu opatrnost následovalo. Ostatně, jak uhlídat křehkou holčičku, která se snaží i přes svůj handicap lumpačit stejně jako její zdravý bráška – dvojče Matyáš? A handicap je to skutečně obrovský. Kvůli kratší nožičce a neustálým pobytům v nemocnici má Amálka stále velké problémy se základní motorikou, nechodí a jen se posouvá v sedu s oporou o ruce. Tak ráda by dělala vše co bráška a ostatní vrstevníci, ale její tělíčko jí to neumožňuje. Moc by jí pomohlo, kdyby se mohla sama bezpečně pohybovat ve vzpřímené poloze a konečně si třeba povozit kočárek od babičky, se kterým zatím „drandí“ Matyášek.

Zdroj: www.facebook.com/events/291650028399108/