Charitativní běh pro SKV Praha

Charitativní běh pro SKV Praha

Vybrat si budete moc trať, kterou zdoláte během či chůzí, naplánujete si trasu kdekoli se vám to bude hodit a přispějete tak na podporu lidí na vozíku ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Nezáleží na tom odkud jste a kolik máte času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartujete, bude jen na vás. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svůj skutečný běh či chůzi a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i pro lidi, kteří i navzdory handicapu chtějí žit pohybem stejně jako ty.

Co je cílem charitativního běhu?

Cílem je spojit příjemné s užitečným. SKV Praha by rádo motivovalo všechny k pohybu, který navíc pomůže. Proto se i SKV Praha rozhodl propojit běžce a připravit tento charitativní běh. Zasportuješ si a zároveň podpoříš i handicapované sportovce. Pro sportování vozíčkářů je zapotřebí speciálních pomůcek a sportovního náčiní, které je finančně velmi nákladné. Neméně nákladnou částku ve sportu hendikepovaných činí příspěvky na pomoc osobních asistentů, bez jejichž pomoci sportovat nelze. Vybraná částka půjde na pokrytí těchto potřeb.

Proč se zapojit?

Pokud jsi milovníkem běhání, dobře víš, jak blahodárné je jeho působení na lidský organismus a rozhodně by ses ho nechtěl(a) vzdát. Když ale člověka upoutá na invalidní vozík nehoda, nebo nemoc, musí se vzdát velké spousty věcí, které jej činily šťastným. Sport mezi nimi však být nemusí, ale – stejně jako vše ve vozíčkářském světě – stojí víc peněz. Ty máš svou účastí na tomto charitativním běhu možnost přispět právě na sport vozíčkářům a vrátit je tak do aktivního života.

 Vyzvěte na závod i své přátele a kamarády a pomozte tak lidem s hendikepem.

Jak fungují virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, jít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 23.9. – 2. 10. 2022 a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro záznam aktivity můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost), pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Startovné a registrace

Pro registraci v závodě bude stačit vyplnit jednoduchý registrační formulář a zvolit si z nabídky startovného. Celý výtěžek ze startovného bude věnován organizaci SKV Praha, která již 31 let pomáhá lidem s vážným poškozením míchy vrátit se do aktivního života. Registrace začne 1.9.2022

Zdroj: www.skvpraha.org/projekty/charitativni-beh/beh-pro-skv-praha-2022/