Cestovatelský festival Život je cesta

Cestovatelský festival Život je cesta

Praha, 24.-25.4.: Život na káře by neměl být jen o dekubitech, cévkování, neustálé rehabilitaci nebo hledání asistence.

I život na káře by měl také jednou za čas umět napnout plachty a vyrazit do neznáma, za dobrodružstvím, poznáním nového i sebe sama. Na chvíli na vše zapomenout, sebrat odvahu a vyrazit na cestu. Je jedno kam. Na louku za humna nebo přes půl světa. Důležité je vyrazit.

Přesně o takových životech bude dvoudenní cestovatelský festival v celém areálu Centra Paraple. 24. a 25. dubna 2020 vám patnáct lidí na vozíku povypráví o svých dalekých cestách.

Společně s nimi navštívíte například Peru, Kubu, Tanzánii, Nový Zéland, Vietnam, Írán, také se ale dozvíte, jak cestoval člověk na vozíku v dobách hluboké totality či jak je to s tou sexuální turistikou.

Pro cestováním na vozíku nepolíbené je připraven workshop o cestování v letadle, ale i o tom, kde hledat bezbariérové ubytování, jaké jsou možnosti asistence, které cestovky nabízejí bezbariérové zájezdy nebo jaké kompenzační pomůcky se hodí.

Nabitý přednáškový program doplní workshopy o fotografování, o létání s drony a možnost nahlédnout do několika bezbariérových obytných vozů.

Připravte se také na gastronomický zážitek. Na zahradě Paraplete bude několik stánků se zahraniční kuchyní a každý večer pak u ohně k opékání špekáčků zahraje kapela a samozřejmě vše budete moct zapít točeným pivem, vínem nebo limonádou.
Jako bonus ke všemu budete mít i možnost přespat ve stanu a užít si festival non stop od pátku do nedělního rána.

 

Zdroj: www.facebook.com/events/183398789575034/