BRNO slaví Den vzácných onemocnění 2019

BRNO slaví Den vzácných onemocnění 2019

Brno, 28.2.: Přijďte oslavit Den Vzácných Onemocnění. Můžete se těšit na diskuzi se zajímavými hosty na téma Budování mostů mezi zdravotní a sociální péčí pro pacienty se vzácnými nemocemi.

Onemocnění, které postihuje méně než 5 osob z každých 10 000, se označuje jako VZÁCNÉ. Existuje více než 8 000 různých VZÁCNÝCH onemocnění. Souhrnný počet pacientů je nezanedbatelný. Aby byl hlas pacientů se VZÁCNÝMI nemocemi lépe slyšet, spojují se v rámci států, ale i mezinárodních uskupení. SAMI JSOU VZÁCNÍ – SPOLU SILNÍ.
Zásadní osvětovou akcí je Mezinárodní Den VZÁCNÝCH Onemocnění, který připadá na velmi VZÁCNÝ den, tedy na 29. února. To bychom ale mohli slavit jen jednou za 4 roky a to by byla škoda ;-) Proto si tento den připomínáme poslední únorový den.
28. 2. 2019. se u této příležitosti už tradičně setkáme v brněnském Mendelově muzeu MU. Na akci určené široké veřejnosti si budeme povídat o překlenování mezer mezi lékařskými a sociálními službami pro pacienty se vzácnými nemocemi.
Vstup na akci je volný. Kvůli omezené kapacitě sálu je nutná rezervace prostřednictvím formuláře pod tímto odkazem https://1url.cz/PMBoW
Pro zájemce je připraven i navazující doprovodný kulturní program od 19 hodin v divadle Barka (Svatopluka Čecha 35a, Brno) v podání Divadla Járy Pokojského. Představení Kriplíci aneb příhody ze života hmyzu v podání herců na kolech i bez, se zdravotním postižením i bez něj, představí sérií nekorektních skečů, které se snad ani nemohly stát... Vstupné na představení je dobrovolné a i zde je omezená kapacita sálu.
Registrovaní účastníci budou přednostně vpuštěni do sálu.

Zdroj: www.facebook.com/events/316352232329095/