Benefice pro Acorus: Lenka Nová & Petr Malásek

Benefice pro Acorus: Lenka Nová & Petr Malásek

Praha, 22.1.: Ve středu 22. ledna 2020 od 19:00 hodin se uskuteční další z řady benefičních koncertů na podporu obětí domácího násilí - žen a matek s dětmi, které nalezly útočiště v utajeném azylovém domě ACORUS.  Tentokrát zazní šansony s texty Michala Horáčka v podání LENKY NOVÉ a PETRA MALÁSKA ve stylovém prostředí pražského Art Restaurantu Mánes.

Historie benefičních koncertů pro ACORUS se začala psát v roce 2014. Pro ACORUS již vystoupila Lucii Bílá, David Koller, Tomáš Klus a Lenka Filipová. Letos oběti domácího násilí benefičním vystoupením podpoří zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem Lenka Nová společně s klavíristou Petrem Maláskem v komorním koncertním programu Ve DVOU, kde zazní šansony s text Michala Horáčka.
Na koncert zbývá posledních cca 50 vstupenek, takže neváhejte. Jsou v prodeji v síti GoOut  za jednotnou cenu 800,-Kč (včetně welcome drinku).

ACORUS pomáhá obětem domácího násilí
Centrum ACORUS poskytuje - jako jedna z mála organizací - kromě poradenství také možnost ubytování v azylovém domě s utajenou adresou.  Komplex odborných služeb je zde poskytován 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Pracovnice/pracovník na nonstop telefonní lince vyhodnotí situaci a nabídne v případě akutního ohrožení zdraví nebo života okamžité krizové ubytování. Pokud se klientka potřebuje nejdříve zorientovat ve své situaci, ACORUS jí nabídne konzultaci v ambulantní poradně na Praze 7. Tam může využít odborné sociálně právní poradenství, psychoterapii či dostat právní informace. Veškeré odborné služby jsou klientkám (v poradně i klientům) poskytovány bezplatně.
"Sídlíme v budově, která je provizorní stavbou. Naším velkým úkolem je nyní získat nový azylový dům, který by vyhovoval současným standardům bydlení.  Jde o zajištění bezpečného bydlení v důstojném prostředí.  Klientky mohou i se svými dětmi v našem azylovém domě strávit až rok života. Tento rok je pro ně velmi důležitý.  Pomáháme jim za tu dobu zmobilizovat psychické a fyzické síly tak, aby se mohly zařadit do běžného života bez přítomnosti násilí, " říká zástupkyně ředitelky ACORUSu Iveta Wollerová.

Vstupenky: goout.net/cs/koncerty/benefice-pro-acorus-lenka-nova-and-petr-malasek/xxldf/+qtdyo/

Zdroj: www.facebook.com/ACORUS.CZ/photos/a.1831372086874200/3045428415468555/