Bazárek pro kulíšky

Bazárek pro kulíšky

Přijďte v sobotu 9. listopadu mezi 9. a 15. hodinou a vyberte si z nabídky dětského podzimího a zimního oblečení a dalších potřeb pro děti. Svým nákupem podpoříte předčasně narozená miminka, kterým se věnuje náš projekt Malí bojovníci.

Bazar bude probíhat v prostoru Sboru kněze Ambrože, který sídlí v ulici Ambrožova 728/3.


 


Do 8. listopadu do 12. hodin se můžete také zapojit darováním věcí vhodných k prodeji. Prosíme zájemce z řad dárců, aby se domluvili buď s Ivetou Kotovou (604 733 832) nebo Kristýnou Šeflovou (777 138 367).


 


Více informací na http://www.motylek.info/?p=1074.

Motýlek - pomoc rodinám v tíživé situaci, z. s.

Motýlek – pomoc rodinám v tíživé situaci, z. s. je nezisková organizace, která se zaměřuje na přímou pomoc nejen rodinám dětí předčasně narozených nebo nemocných, ale také rodičům, kterým život ztížily i jiné, často sociální či existenční důvody, a to prostřednictvím komunitní půjčovny.

 


Čím nám můžete pomoci?

Hledáme dobrovolníky, kteří umí šít, plést nebo háčkovat nebo něco vyrábět a mají chuť se zapojit do projektu Malí bojovníci. V rámci něj vedeme ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pravidelná setkání pro maminky po předčasném porodu, kde sdílíme naše zkušenosti s brzkým příchodem na svět. Maminky na sezení dostávají drobné dárky (pletené čepičky a ponožtičky, ručně vyráběná přání apod.), kterými chceme vyjádřit podporu, že v tom nejsou samy. Na jednotlivá oddělení hradecké neonatologie také šijeme polohovací pomůcky, přehozy na inkubátory, zavinovačky a další věci dle požadavků ošetřujícího personálu. Zájemci se také můžou zapojit darováním látek nebo vlny na výrobu dárků pro maminky nebo pomůcek do nemocnice.

Oceníme také pomoc s organizací a propagací charitativních akcí, určených jak pro rodiče předčasně narozených dětí, tak také veřejnost.

Pro potřeby komunitní půjčovny, jejíž služby jsou určeny klientům azylových domů a nízkoprahových center zaměřujících se na terenní práci přímo v rodinách, přivítáme darování věcí s následujícího seznamu:

  • kočárky (hluboké, sportovní, golfky)
  • autosedačky
  • jídelní židličky, dětské postýlky (především cestovní) a přebalovací podložky
  • ergonomická nosítka
  • odsávačky mateřského mĺéka, kojící polštáře
  • lůžkoviny vhodné pro děti
  • hračky (od narození do 3 let)
  • nádobí, skleničky, hrnce, příbory aj.
  • kuchyňské spotřebiče (roboty, mixery…) a jiné drobné domácí spotřebiče (žehličky, vysavače…)


Stránky organizace »

E-mail organizace »